Mustafa Aygün'den

Mustafa Aygün'den

Ülkemizde spora hizmet eden, zor koşullar altında, yokluk içerisinde spor yapmaya çalışan, bu zor koşullarda dahi yılmayıp sadece yurt içinde değil, yurt dışında da büyük başarılara imza atmış çok sayıda insan var.

Devamı

İçinde bulunduğun toplum senin de değerlerini ve yerini belirliyor ister istemez.

Devamı

Yılbaşı boşluğunu fırsat bilerek ailemin bir kısmının yaşadığı Londra’ya gittim bir kaç günlüğüne.

Devamı

Hızlı gitmek isteyen yalnız gitsin, uzağa gitmek isteyen birlikte gitsin.

Devamı

Ekim ayı içerisinde Aikikai Hombu dojodan gelen hoca ile 3 gunluk bir ders süreci yaşadık.

Devamı

Yıllar önce IAF’nin ( uluslararası aikido federasyonu) kurucularından Georgio Veneri ile sohbet ediyorduk. Hemen hemen her ülkede hikaye aynı idi aikido hakkında.

Devamı

Korkunç bir ülke ve korkunç bir toplum olduk. Laf olsun diye söylemiyorum. Kötü kalpli, hain bakışlı, karanlık insanların ülkesi olduk adeta.

Devamı

15 ayrı şehirde 30’dan fazla okul ile çalışmalarını sürdüren UAO hiç şüphesiz ülkemizin en disiplinli, sistemli ve ciddi Aikido kuruluşudur.

Devamı

Gecenin en karanlık zamanı sabaha en yakın zamanıdır...

Devamı

Yaz geldi, gelecek derken ‘hah şimdi geldi’ dedik, hava yine yağmurlandı İstanbul’da...

Devamı

Aikido adına genelde, UAO adına özelde iyi bir dönem yaşıyoruz sanırım.

Devamı

Gün günden farklı bir ruh halinde oluyorum son dönemlerde.

Devamı

Eskiden yaz bittiği zaman bir sonraki yaz sanki hiç gelmeyecekmiş gibi olurdu. Şimdi öyle değil. Yaz daha yeni bitti ama baktım ki ben bahar ve yaz aylarının programını yapar oldum.

Devamı

Uzay 1999 diye geleceği anlatan hayal aleminde yaşayarak seyrettiğimiz televizyon dizisinin çok ama çok sonrasındaki yıllara geldik.

Devamı

2013 yılında yavaş yavaş kenara çekilmeye başlamıştım. En azından düşüncem bu yönde idi. Güzel bir köyde bir kaç yıl, kiraladığım yerde bir deneme yaptıktan sonra, ömrümün geri kalanını biraz daha yavaş yaşamak için kendime uygun bir yer alacak, kısmen Aikido ama çokça da dostlarım, hayvanlarım, doğa ve doğanın bir parçası olmaya çalışan ben ile başbaşa…

Devamı